Nie masz pieniędzy na opłacenie ZUS, VAT i PIT? Przeczytaj, jak sobie z tym poradzić

Kwiecień 6, 2017

Jeśli spóźnisz się z wniesieniem składki na rzecz ZUS, licz się, że w kolejnych miesiącach będziesz musiał opłacać kolejne zobowiązania, ale przez kolejne 180 dni nie będziesz mógł skorzystać z ubezpieczenia zdrowotnego. Rozwiązaniem może okazać się pożyczka.

Zobowiązania wobec ZUS i US. Kredyt czy pożyczka?

Scenariusz 1: Zaległe zobowiązania wobec ZUS

Spóźniona składka ZUS o chociażby 1 dzień wyklucza cię przez 180 dni ze wszelkich świadczeń ubezpieczenia zdrowotnego. Mało tego, brak wpłaty w terminie skutkuje także wstrzymaniem wszelkich innych świadczeń – chorobowych, rehabilitacyjnych i opiekuńczych.

Mało tego. Licz się, że ZUS obciąży cię odsetkami podatkowymi 10,5% [1].

Scenariusz 2: Zaległe zobowiązania wobec US

Urząd Skarbowy nie toleruje opóźnień w spłatach – niezależnie od ich powodu. Zapomniałeś o terminowej spłacie podatku? Licz się z tym, że za każdy dzień zwłoki US naliczy stosowne odsetki, których wysokość potrafi przekroczyć granice finansowego rozsądku.

W takiej sytuacji kalkulator odsetek od zaległości podatkowych powinien być Twoim przyjacielem. To w nim, za podaniem daty powstania i spłaty zaległości oraz ich wysokości, poznasz wartość kary, którą będziesz zmuszony zapłacić Urzędowi Skarbowemu.

Masz problemy finansowe w firmie? Nie licz na wsparcie banku

Na decyzję kredytową będziesz czekał nawet 14 dni

Rozpatrzenie wniosku kredytowego w banku trwa nawet 2-3 tygodnie.

Wszystko zależy tak naprawdę od:

  • twojej zdolności kredytowej,
  • dokumentacji o jaką poprosi cię bank (wyciągi z konta, umowy, zeszłoroczny PIT etc.).

Inaczej jest w przypadku firm pożyczkowych, których działanie pozbawione jest ogromu formalności, a podpisanie umowy poprzedza okazanie zaledwie kilku dokumentów.

Dysponujesz autem, z którego nie korzystasz? Pożyczka pod zastaw to dobry pomysł

A polega na tym, że przez czas trwania pożyczki pod zastaw samochodu i jej spłacania pożyczkodawca jest współwłaścicielem zastawionego przez Ciebie auta. Brzmi przerażająco? Niepotrzebnie, bo ze swojego służbowego samochodu jeśli jesteś przedsiębiorcą, a prywatnego jeśli Klientem indywidualnym możesz do woli korzystać. Zmienia się wyłącznie zapis w dokumentach samochodu, który i tak po spłacie pożyczki wróci do swojej pierwotnej formy.

Więcej informacji o pożyczkach pod przewłaszczenie auta znajdziesz na witrynie autokapital.pl.